Strona główna arrow Sondy paliwowe samochodowe arrow UMPP-2a (Nowość)
   
UMPP-2a
Sondy paliwowe samochodowe

 


Image 

PRZEZNACZENIE 
Ultradźwiękowa sonda UMPP-2A służy do pomiaru poziomu paliwa w zbiornikach pojazdów i maszyn napędzanych olejem napędowym. Sonda znajduje zastosowanie w systemach monitoringu zużycia paliwa. Jest ona urządzeniem prostym w obsłudze i bezpiecznym w użytkowaniu. 

ZASADA DZIAŁANIA i BUDOWA 
W pomiarach sonda wykorzystuje właściwości ultradźwięków. Przedstawiony na zdjęciu moduł przetwornika emituje do środowiska jakim jest olej napędowy falę ultradźwiękową, a następnie odbiera sygnał echa. Określenie poziomu odbywa się na podstawie pomiaru czasu powrotu echa odbitego od powierzchni paliwa. Sonda posiada wzorzec długości - jego obecność pozwala na kompensację wyniku pomiaru przy zmianach: gęstości, temperatury i ciśnienia. Możliwość stałego wzorcowania sondy w mierzonym paliwie powoduje, że pomiary sondy są zawsze stabilne i niewrażliwe na zmiany rodzaju paliwa. W praktyce oznacza to dokładne pomiary paliw letnich, zimowych i BIO-paliw. 
Budowa sondy zapewnia stopień ochrony IP68. Aluminiowy korpus - obudowa elektroniki - pokryty jest galwaniczną powłoką antykorozyjną. Zastosowane elementy z tworzyw sztucznych oraz przewody są wykonane z materiałów olejoodpornych. Przewód połączeniowy jest chroniony dwumetrowym odcinkiem peszla. Konstrukcja mechaniczna modułu przetworników zapewnia samoczynne czyszczenie sondy z osadów. Dodatkowym elementem ochronnym jest znajdujący się na wyposażeniu rękaw z siatki filtrującej. 
Standardowo sonda jest wyposażona w rurkę pomiarową o długości 800 mm lub 1000 mm.
Sonda posiada napięciowy sygnał wyjściowy, którego wartość jest proporcjonalna do zmierzonej wysokości cieczy w zbiorniku. Oprogramowanie sondy analogowej przewiduje możliwość dostosowania pełnego zakresu 0_10 V dla sondy ze skróconą rurką pomiarową. Ta cecha sondy pozwala na pełne wykorzystanie wejścia rejestratora, a tym samym większą dokładność rejestrowanych pomiarów. Dostosowanie pełnego zakresu do długości rurki możliwe jest po wykonaniu operacji przeskalowania wyjścia sondy. Oprogramowanie przewiduje powrót do nastawy fabrycznej.

 

UWAGI DLA ZAMAWIAJĄCEGO

DOSTĘPNE WARIANTY: z rurką pomiarową 800 mm lub 1000 mm

DANE TECHNICZNE:
napięcie zasilania: 18 - 30 V DC (nominalnie 24 V DC)
pobór prądu: 20 mA
standard sygnału wyjściowego: 0_10 V
zakres pomiarowy słupa cieczy: 33 do 1000 mm
dokładność pomiaru słupa cieczy: 1 %
strefa martwa: max 33 mm
masa sondy: 0,65 kg ( sonda, wyposażenie, kabel )
sygnał wyjściowy: napięcie

 

Podczas montażu proszę przestrzegać zasad podanych w instrukcji.

Do pobrania:

- świadectwo homologacji:  E20 10R-04 4082

- ulotka Ulotka ( 50 k )

- instrukcja montażu  Instrukcja montażu ( 115 k )

 
następny artykuł »

Partnerzy

NCast
Frame Logic
EDZ
Vector
ATROM
MetaSoft
ActiveGPS


© 2020 PERPETUUM
Template design by spaceone