Strona główna arrow Sondy paliwowe samochodowe arrow UMPP-1a
   
UMPP-1a
Sondy paliwowe samochodowe

 

 Sonda UMPP-1a

  Ultradźwiękowa sonda pomiaru poziomu paliwa typu UMPP-1a  przeznaczona jest do pomiaru ilości oleju napędowego w zbiornikach pojazdów samochodowych. Pomiar poziomu dokonywany jest impulsowo z zastosowaniem ultradźwięków o bardzo dużej częstotliwości. Sonda paliwowa - nazywana przez instalatorów " sonda perpetum " - nie posiada ruchomych elementów mechanicznych. Urządzenie może być instalowane na zbiornikach dowolnego typu. Znakomicie nadaje się do pomiaru poziomów paliwa dla systemów nadzoru GPS. Informacją wyjściową jest stadaryzowany sygnał analogowy 0_10 V.  Sygnał wyjściowy jest proporcjonalny do zakresu pomiarowego dla którego została wykonana sonda. Opcjonalnie klient może zamówić sondę z wyjściem 0_5 V, podany zakres napięć wyjściowych obowiązuje dla sondy zasilanej napięciem 10 - 15 V DC. Sondy wykonywane są dla zakresów pomiarowych: 400*, 600*, 800, 1000, 1200, 1500 [ mm ]. Widoczna na rysunku rurka wzorcowa - el. nr 5 - zapewnia sondzie dużą dokładność pomiaru niezależną od zmian temperatury, gęstości i ciśnienia. Zastosowane w sondzie elementy z tworzyw sztucznych posiadają wysoką odporność na czynniki chemiczne występujące w oleju napędowym. Sonda paliwowa jest wyposażona w filtr siatkowy w postaci rękawa nakładanego na przetwornik ultradźwiękowy.

  Sonda UMPP-1a posiada własny wzorzec długości, takie rozwiązanie pozwala na prowadzenie bardzo dokładnych pomiarów. Własny wzorzec to 100% kompensacja od zmian temperatury i zmian gęstości ( ciężaru właściwego ). W efekcie sonda podaje wiarygodny pomiar bez względu na zastosowane paliwo: olej napędowy czy też bio paliwo o dowolnej proporcji składników - w odróżnieniu od sond ciśnieniowych, które nie uwzględniają zmieniającej się gęstości paliwa.

 

 Image

 UWAGI DLA ZAMAWIAJĄCYCH

  Typowo sondy wyposażane są w rurkę pomiarową o długości 800 mm, inne długości* rurek pomiarowych przedstawione są w tabeli oznaczania wyrobów w zakładce ZAMÓW. Podczas instalacji rurkę pomiarową można skrócić dostosowując jej długość do wysokości zbiornika - skrócenie rurki zmiejsza zakres napięć wyjściowych. W ofercie znajdują się sondy z rurkami pomiarowymi o długości do 1500 mm ( zakres homologowany ), max.do 2000 mm. Na zamówienie wykonujemy sondy zasilane napięciem 10 - 15 V DC 

*) Oferujemy sondy z oprogramowaniem umożliwiającym wyskalowanie pełnego zakresu wskazań dla sond z skróconą rurką pomiarową. Skalowanie polega na ustawieniu zakresu 0_10 V dla sondy z rurką o długości 310 ... 800 mm. Oprogramowanie przewiduje powrót do nastaw fabrycznych ( zakres pomiarowy 0 .. 800 mm )

 

 Przetwornik ultradźwiękowy    Uszczelka

 Podczas montażu proszę przestrzegać zasad podanych w instrukcji.

DANE TECHNICZNE:

napięcie zasilania                          18 - 30 V DC / 10 - 15 VDC
pobór prądu                                   50 mA
maksymalny zakres pomiarowy     1500 mm
standardowa długość sondy         800 mm
uchyb pomiaru                               1 %
rodzaj mierzonego paliwa              zgodnie z PN-EN 590
sygnał wyjściowy                          0_10 V / ( 0_5 V )
długość kabla połączeniowego      10 m
temperatura pracy urządzenia      - 30 + 50 o C
stopień ochrony obudowy             IP 68
 
Do pobrania:

- świadectwo homologacji:  E20 10R-03 2944

 

- opis urządzenia

 Ulotka ( 73 k ) Instrukcja montażu ( 190 k )


 


 
« poprzedni artykuł

Partnerzy

NCast
Frame Logic
EDZ
Vector
ATROM
MetaSoft
ActiveGPS


© 2020 PERPETUUM
Template design by spaceone